REZERWACJE +48 575 285 055
Okolica

Okolica

Ogromny wybór apartamentów odnajdziecie Państwo na przepięknej, pełnej natury Wyspie Sobieszewskiej w Zielonej Części gdańska. To tylko 15 minut od Starego Miasta, blisko również od Sopotu i Gdyni. Mimo sąsiedztwa metropolii i związanych z tym atrakcji, pobyt u nas gwarantuje ciszę i spokój pośród niesamowitych, polskich krajobrazów.

Niecałe 900 metrów drogi przez las od naszych apartamentów znajduje się najpiękniejsza i najdłuższa plaża w Gdańsku. Na 11-kilometrowym odcinku pomiędzy ujściami Wisły zawsze można znaleźć spokojne i ustronne miejsce do plażowania. Szeroka, otoczona wydmami i lasem sosnowym dzika plaża nigdy nie jest przeludniona. Co więcej, strzeżone kąpielisko czynne w sezonie letnim gwarantuje bezpieczną kąpiel w morzu.

W okolicy znajdują się również dwa niezwykłe rezerwaty przyrody - „Ptasi Raj” i „Mewia Łacha,” w których obserwować możemy kilkaset gatunków rzadkich ptaków, foki oraz mnóstwo innych zwierząt.

wyspa sobieszewska

Atrakcje czekające na Państwa w pobliżu naszych apartamentów gwarantują niezapomniany pobyt.

Tych, którzy pragną odpocząć w ciszy i spokoju zachwyci mała ilość turystów w sezonie. Ze względu na rezerwaty przyrody i na oddzielenie od metropolii, Wyspa Sobieszewska oferuje wytchnienie od tłumów zarówno w sezonie, jak i przez resztę roku. Mieszka tutaj niespełna 3,5 tysiąca osób, choć teren wyspy to ponad 35 km kwadratowych.

Wyspa jest naturalnym sanatorium – gorąco zapraszamy na relaks podczas leśnych wędrówek wśród dzikiej przyrody, wolnych spacerów przy szumie morza, czy wreszcie odpoczynek w naszych wygodnych apartamentach.

Jeśli jednak zatęsknią Państwo za zgiełkiem miasta – nic prostszego! W ciągu 15 minut przeniesiecie się na przepiękną gdańską starówkę, w pół godziny odnajdziecie klub w Sopocie lub w ciągu 40 minut zdążycie na podziwianie okrętów w Gdyni. Wszelkie atrakcje Trójmiasta są w zasięgu ręki!

atrakcje

atrakcje

Wyspa Sobieszewska schowana jest w ramionach Martwej i Śmiałej Wisły. Od północy, szerokie i dzikie plaże oblewane są wodami Zatoki Gdańskiej. Podkreślić należy, że w 1994 roku Wyspa otrzymała status Obszaru Chronionego Krajobrazu.

Wyspa charakteryzuje się przepięknymi, wciąż naturalnymi krajobrazami. Pachnący i żywy las wydmowy pokrywa większość jej obszaru. Zaprasza na długie spacery, wypatrywanie zwierząt, a także na przejażdżki rowerami.

Las wyprowadza nas na szeroką, długą i czystą plażę. Tutaj odpoczną nasze oczy – sięgające daleko nad horyzont morza, i umysł – uspokojony jednostajnym i niezmiennym biciem fal o brzeg. Wiatr i świeże, morskie powietrze z pewnością oderwą Państwa od codzienności.

Miłośnicy flory i fauny będą również zachwyceni wędrówkami po dwóch rezerwatach przyrody. Można w nich zaobserwować kilkaset gatunków rzadkich ptaków i innej leśnej zwierzyny.

Rezerwat „Mewia Łacha” natomiast, to jedyne miejsce w Polsce, w którym możemy podglądać foki w ich naturalnym środowisku.

Bezpieczne współistnienie przyrody i zwiedzających zapewniają ścieżki edukacyjne. Pozwalają one też w atrakcyjny sposób zaprezentować naszym najmłodszym wiedzę na temat środowiska. Szczególnie doceniane są przystanki na trasie – platformy obserwacyjne. W wakacje często można na nich spotkać edukatorów, którzy opowiadają o fokach i ptakach. Jednak to sama obserwacja tych zwierząt sprawia wszystkim największą przyjemność!

Zatrzymajcie się Państwo w naszych apartamentach i stamtąd wyruszcie na odkrywanie tajemnic Wyspy Sobieszewskiej!


atrakcje

atrakcje regionu

DOJAZD DO NAS
z lotniska: taksówka
z dworca: autobus 112
co o nas mówią?

opinie naszych klientów